Діарея (пронос)

Діарея – це симптом (а не захворювання), який виявляється занадто частим рідким стільцем.

Причини гострої діареї:

  • вживання зараженої бактеріями сирої води;
  • харчова алергія або алергія на лікарський засіб;
  • харчова непереносимість (наприклад, лактози);
  • вірусна, бактеріальна або паразитарна інфекція кишечника (кишковий грип, харчове отруєння, дизентерія);
  • стрес, емоційні розлади.

Дорослі можуть спробувати впоратися з проблемою самостійно, якщо немає підвищення температури тіла і при хорошому загальному самопочутті.

При високій температурі тіла, нудоті, блюванні, при домішках крові в калі, а також при появі тяжкого постійного болю в животі (більше 2 год) слід негайно звертатися за медичною допомогою.

Гостра діарея триває до 14 діб, якщо не розпочати лікування. У дітей різного віку і у людей похилого віку діарея може призвести до зневоднення з ризиком серйозних наслідків. Кишкові інфекції, супроводжувані діареєю, займають 2-е місце в світі серед причин смерті серед дітей віком до 5 років.

У більшості випадків підтверджується вірусне або бактеріальне походження діареї.

Для того, щоб максимально швидко зупинити гостру діарею бактеріального походження, часто доводиться звертатися до лікаря. Але існують кроки, які Ви можете зробити практично відразу, відправивши когось в аптеку.

Що в цьому випадку слід враховати:

  1. У разі ознак зневоднення (сухі губи і язик, почуття спраги, прискорене дихання, рідке сечовипускання), особливо у дитини або літньої людини, необхідним стартовим засобом є пероральний (що приймається всередину через рот) регідратаційний розчин (наприклад, ГІДРОСАН). Такий крок дозволяє усунути втрату рідини і електролітів, яка відбувається через діарею, покращує загальний стан, знижує ризик госпіталізації. Однак прийом регідратаційного розчину кошти не усуває причину діареї (патогенні бактерії або віруси) і слабо впливає на тривалість діареї у разі використання без додаткових препаратів.
  2. Правильно обрані пробіотики здатні витісняти патогенну мікрофлору, тим самим сприятливо впливаючи на тривалість кишкової інфекції. Однак при відсутності додаткових засобів ступінь ефективності пробіотиків невелика.
  3. До кишкової інфекції на тлі лікування антибактеріальними препаратами (антибіотиками) може приєднатися антибіотик-асоційована діарея, що розвивається внаслідок загибелі корисних бактерій і активного розмноження бактерій-клостридій (C. Difficile).

З огляду на необхідність знайти засоби з широкими можливостями, ефективні і безпечні, які підходять і дорослим, і дітям, фахівці звернули увагу на ентеросорбенти 4го покоління. Ця група сорбентів використовує особливі властивості діоксиду кремнію з блокування життєдіяльності патогенних мікробів.

Такі переваги були враховані при вивченні можливості призначення ентеросорбентів 4го покоління з метою скорочення тривалості та тяжкості перебігу гострої діареї.

В кінцевому підсумку багаторічний розрізнений досвід клінічного застосування сорбентів привів до проведення в Україні в 2016 році багатоцентрового клінічного дослідження ефективності застосування при гострій діареї сорбенту на основі діоксиду кремнію.

Для дослідження, проведеного за найвищими світовими стандартами, був обраний найвідоміший сорбент в Україні – БІЛЕ ВУГІЛЛЯ®.

БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® - сорбент 4го покоління з клінічно доведеним протидіарейним ефектом.